Tedenska oznanila za obdobje od 29. marca do 5. aprila 2015

*Danes ob 13.30 bomo romali na Škofjeloški pasijon. Križev pot doma molite sami.

* Jutri, v ponedeljek, bo zopet uradno obiskal našo župnijo g. škof, msgr. Andrej Glavan. Ob 18h ga bomo sprejeli v cerkvi, kjer bo potekalo srečanje z otroki vseh razredov, posebno pa z birmanci in prvoobhajanci. K srečanju ste vabljeni tudi starši in botri birmancev. Po srečanju bo sv. maša, med njo pa priložnost za sveto spoved. Spovedoval bo g. škof.

Po sv. maši bo v župnišču (v spodnji učilnici) srečanje g. škofa s člani starega in novega ŽPS, članicami Karitas (vabljene vse) in z udeleženci biblične skupine. Prosim, da se srečanja zagotovo udeležite.

* V torek ob 8.30 bomo začeli postavljati božji grob. Priporočam se za pomoč. Popoldne po 15. uri pa vabim k čiščenju cerkve starše birmank in birmancev.

* V sredo dopoldne bom obiskoval bolnike na domu. Če bi zakramente želel prejeti tudi kašen bolnik , ki ga redno ne obiskujem za prve petke, mi čim prej sporočite.

* VELIKI ČETRTEK. V četrtek se pričenja sveto tridnevje. Ob 9h ste vabljeni h krizmeni sv. maši v stolnico, zvečer pa k slovesni sv. maši v čast Gospodove zadnje večerje ter k molitvi za Jezusom na Oljski gori.

* VELIKI PETEK. V petek je strogi post. Ob 15h bomo v cerkvi molili križev pot. Obredi velikega petka pa se bodo pričeli ob 19h. Osrednji del bogoslužja velikega petka je češčenje križa. Kar boste darovali ob križu, je namenjeno vzdrževanju cerkva v sveti deželi, kjer so kristjani v veliki manjšini.

* VELIKA SOBOTA. Na veliko soboto bo ob 6.50 v cerkvi blagoslov vode, nato pred cerkvijo blagoslov velikonočnega ognja, ki ga bodo ministranti in bogoslužni sodelavci raznesli po domovih.

Ob 10h bo molitvena ura pred božjim grobom, h kateri so lepo vabljeni otroci (razen birmancev, ki imajo devetdnevnico v okviru obredov ob 19h). Ob 11h bo prvi blagoslov velikonočnih jedil. Ostali blagoslovi bodo: ob 15h na Gor. Kamencah ter ob 16h in 17h zopet v farni cerkvi. Kar darujete ob blagoslovu jedil je namenjeno domačemu duhovniku. Najsvetejše bo popoldne izpostavljeno od 15h do začetka obredov ob 19h. K obredom velike sobote prinesite sveče.

* Danes teden bo največji krščanski praznik - VELIKA NOČ. Ob 7.30 se bo pričela velikonočna procesija, ki se bo nadaljevala s slovesno sv. mašo. Vse, ki pomagate pri izvedbi velikonočne procesije, prosim za pomoč.

* Otroci ta teden nimajo verouka, pač pa verouk nadomešča udeležba pri obredih velikega tedna. Birmanci pa imajo ves teden devetdnevnico pred birmo.

* Na mizici so naročnikom na voljo: velikonočna št. Družine, aprilska št. Ognjišča in Prijatelj.

* S cvetno nedeljo stopamo v duhovno in versko najbogatejši teden v letu. Pred nami se bodo zvrstili dogodki Gospodovega trpljenja in njegove smrti nato pa bo zasijala zarja največjega veselja, največje zmage, zmage življenja nad smrtjo. Božji blagoslov, ki ga bomo prejeli na daje svežino vsaki naši misli, ki bo poglobila naš odnos do Jezusa, poglobila naše vero, utrdila naše upanje in razvnela našo ljubezen.